חיפוש באתר

טיולים בשביל ישראל

טיולים בשביל ישראל

  טיולי שביל ישראל - לצעוד בשביל הנשמה

   

  ביוזמת המרכז הקהילתי יוצאת לדרך ומתארגנת קבוצת טיול לשביל ישראל מקרב תושבי הכפר.

  עמרי אבידר, שהוא מורה דרך ואיש-שטח תושב הכפר נרתם למשימה ומגבש בימים אלו את הכנת הקבוצה. יש התענינות יפה, בעיקר של מבוגרים אבל גם של משפחות.שמחים שאתם מעונינים להצטרף אלינו לקבוצת שביל-ישראל ולהשתתף בחוויה בלתי נשכחת בשביל הנשמה...

  - כל הטיולים יהיו בימי שבת, השבת הראשונה של כל חודש.

  - נצא לטיולים מצומת המפה בשעה 8:00 ונחזור על פי רוב עד 18:00

  - נצא כמעט בכל מזג אויר, ורק בתנאים קיצוניים הטיול יידחה בשבוע

   

  הדגשים בטיולי שביל ישראל שלנו

  השביל שמחבר בין כל חלקי ישראל מחבר גם אותנו אל הסיפור של הארץ והמדינה. הצעידה הרגלית לאורך שביל-ישראל תהווה את המוקד של הטיול ותאפשר לנו להתחבר לנופים, לריחות, לצבעים ולמראות של הארץ אך נרשה לעצמנו לסטות ממנו מידי פעם על מנת להכיר אתרים מיוחדים ומענינים שנמצאים בקרבתו. כמו כן נדלג על קטעים מסוימים ממנו בגלל שיקולי זמן, קושי, מזג אויר ועוד.

  דגש חשוב יהיה הצד החברתי. אנו נלמד להכיר זה את זה, נשתף חוויות, תמונות ומחשבות וכן ניתן במה לאנשים מהקבוצה שיכולים להעשיר את כולנו. ניעזר לצורך זה גם באמצעים כגון קבוצה בפייסבוק.

  רמת הקושי ולמי זה מתאים?

  טיולי שביל ישראל שלנו יהיו בסגנון המכונה "שביל ישראל לייט", כלומר מתאימים לכל מי שמסוגל לצעוד בשטח בנוחות, על פי רוב 6-10 ק"מ. המסלול לא מחייב להיות ממיטיבי הלכת, אך לא מתאים למי שהצעידה קשה לו.

  התוכנית בנויה ומתוכננת כרגע יותר למבוגרים (הם גם רוב המתענינים). משפחות מוזמנות להצטרף כל עוד הילדים יכולים לצעוד עצמאית את המסלולים ללא קושי ולהתאים עצמם לרוח הקבוצה. אם יהיו מספיק נרשמים מקרב המשפחות נשקול בשמחה פתיחת קבוצה נפרדת עבורם ושם נתאים את התכנים גם לילדים.

  אוטובוס

  אוטובוס ילווה אותנו לאורך כל היום, יאפשר לנו לבצע הקפצות, יהווה מעין בסיס לוגיסטי וגם רכב חירום. הנסיעה מהכפר וחזרה תהיה גם הזדמנות לקצת רקע וסיכומים ולמפגש חברתי.

  מה להביא?

  ארוחות: בוקר וצהרים ארוזות (אין להסתמך על רכישת מזון במהלך הסיור – אלא אם כן יאמר אחרת). את ארוחת הצהריים נוכל לשתף באם נרצה...

  נעלי הליכה נוחות, מים – לפחות 3 ליטרים מים למטייל, כובע, קרם הגנה, תרמיל גב קטן לנשיאת ציוד יום, לבוש מתאים ונוח בהתאם לעונות השנה..

  בנוסף כדאי להביא; מקל הליכה, מפת סימון שבילים, מגדירים, משקפת, מצלמה, שקיות אשפה.

  לסיכום -

  בואו לעשות את שביל ישראל בשביל הנשמה, בשביל החברה, בשביל החוויה.

   

   

   

  צרו קשר:
  השלוחות שלנו:
  פעילויות:
  תוכן מרכזי:
  קישורים:
  מתנסנט חוגים